Galeria Senat (Combinatul Fondului Plastic)

Începe a treia ediție Made in RO: muzeu pop-up de publicitate și branduri românești, 3-18 noiembrie, la Galeria Senat (Combinatul Fondului Plastic)

Mega Mall: 2-18 Octombrie

Reclame în Retrospectivă – Made in RO: muzeu pop-up de publicitate și branduri românești revine cu a treia ediție, luând startul cu o expoziție de neratat la Mega Mall

Arcub: 8-24 Noiembrie 2019

Misiunea noastră este să construim punți de comunicare între creatori și vizionari din România și din restul lumii și să le oferim o plajă emergentă de platforme ...

Made în RO: 100 de ani de branding românesc, un proiect care a reunit generații

#MadeInRO, despre cum putem sărbători altfel Centenarul Marii Uniri, a fost viziunea Asociației ESCU și a colecționarului Florian Ciobanu (*Reclame Vechi Românești 1840-1995) de a oferi publicului o retrospectivă ilustrată asupra publicității și a mărcilor naționale din ultimul secol, într-un proiect – manifest pe scena culturală din țară.